splavarenje Tarom Tara rafting rafting Tarom
Adrenalinski spust svakog dana od 1. Maja do 15. Septembra !!!

Rafting + Sarajevo

1. dan: Polazak kombija iz Beograda sa velikog parkinga ispred Sava Centra u 14h. Vožnja preko Užica i Mokre Gore, svraćanje u Drvengrad, legendarni grad-hotel Emira Kusturice. Ručak u autentičnom restoranu Lotika. Nastavak putovanja ka Republici Srpskoj. Obilazak Višegrada i šetnja preko legendarnog mosta Mehmed Paše Soklovića. Priča o legendarnoj “Na Drini Ćupriji”. Vesela, zagrejana ekipa u kamp DMD stiže u večernjim satima, gde nas dočekuju ljubazni domaćini sa toplom večerom. Žurka do kasno u noć. Noćenje.

 

2. dan: Posle doručka, naoružani zdravim, planinskim rumenilom (ili rumenilom od kuvane rakije) krećemo na spust rekom Tarom. Uzimamo odela za rafting, oblačimo prskluke, a ispod kaciga se pokušavamo prepoznati. Kombiji nas već čekaju da nas prebace do Crne Gore. Adrenalin uskomešan u krvi sam po sebi nudi nezaboravan doživljaj! Spuštanje preko bukova uz gromoglasne instrukcije skipera!!! Tolika energija na jednom mestu. Veslanje - svi ko jedan. Poslepodne uz iznošenje čamaca iz vode, stižemo na ručak. Posle kratkog odmora, polazak na fakultativni izlet ka Sarajevu - najlepšem gradu na reci Miljacki. Neobična kultura. Obilazak Baščarsije, Begove džamije, Sebilj česme, mosta Gavrila Principa, Skenderije, Inat kuće, Zemaljskog muzeja. Obavezna degustacija Sarajevskog ćevapa! Šetnja prelepim centrom Sarajeva…

Povratak za Beograd. Kraj usluga.

 

Cena: 110 €

 

U cenu je uračunato:

prevoz mini busevima na navedenim relacijama
obilazak Drvengrada I Višegrada
1pun pansion u kampu DMD
boravišna taksa u nacionalnom parku Tare 5 €
kompletno iznajmljivanje opreme (ronilačka odela, čizmice, prsluci, kacige)
1 splavarenje našim čamcima
prevoz našim kombijima do Brštenovice
obilazak Sarajeva
usluge stručnog vodiča za sve navedene obilaske

 

U cenu nije uračunato:

ručak u restoranu Lotika
osiguranje  5 €
induvidualni troškovi putnika

 

Pogledaj ostale ponude

Kako se pripremiti

● Često se desi da nespremni krenete na putovanje. Kako bi izbegli iznenađenja, neprijatne i nepoželjne situacije potrebno je da znate gde idete i da se adekvatno pripremiti za putovanje. Odlazak na rafting Tarom, ali i odlazak na druge avanture treba isplanirati. Nadamo se da će vam narednih par pasusa pomoći da se adekvatno organizujete i pripremite.
● Ono što bismo istakli kao prvo i najvažnije je da svaka osoba treba da ponese važecu ličnu kartu ili pasoš zbog prelazaka preko graničnih prelaza sa BiH i CG. Dešavalo se da ljudi zaborave lična dokumenta, zato, proverite 3 puta prilikom polaska od kuće da li su dokumenta kod Vas. Ako ste srpski, crnogorski, ili bosanski državljanin, najbolje je da ponesete ličnu kartu.
● Potrebno je poneti sredstva za ličnu higijenu. Četkice za zube, paste za zube, sapuni, šamponi, peškiri…
● Potrebno je poneti odgovarajuću garderobu. Bez obzira ako ste se na rafting Tarom uputili u letnjem periodu, kada se najcešce boravi u lakoj odeci i kupaćim kostimima, svakako treba uzeti u obzir promenu vremena u večernjim satima. Prirodno okruženje u večernjim satima zahteva topliju odeću (jaknu i trenerku) i zatvorenu obuću (patike).
● Ponesite kabanicu i rezervni par obuće, da ima da se nađe.
● Kamp je snadbeven strujom, svaki bungalov je snabdeven osvetljenjem i utičnicama, ali svakako treba poneti baterijsku lampu. Punjač za telefon, fotoaparat, baterije za fotoaparate, i slične stvarčice svakako ne treba zaboraviti.
● Kako biste smanjili troškove rominga, najbolje je da ponesete neki od telekomovih brojeva (064, 065, 066) i prilikom prelaska graničnog prelaza i ulaska u BiH za mrežu treba izabrati mobilnog operatera MOBI’S.
● Pušaci bi trebali da razmišljaju o tome da se obezbede sa brendom cigara koje konzumiraju za vremenski period koliko planiraju da borave u ovoj netaknutoj prirodi, a tamo je moguce kupiti samo par vrsti cigareta, i to u periodu kada radi jedna radnja nedaleko od kampa.
● Svakako treba računati na tople i veoma sunčane dane. Kupaći kostim (ili šorc za kupanje), kremu za sunčanje, kačket (za osobe osetljive na sunce), naočare za suce preporučujemo da ponesete.
● U smeštaju kampa svaki ležaj je opremljen posteljinom, pokrivačem, jastukom i vrećom za spavanje. Zbog čestih pitanja gostiju da li da nose svoju vreću za spavanje naveli smo ovu mogucnost da možete poneti svoju vreću za spavanje, posteljinu i jastučnicu.